"Babci i dziadka - przyznać to trzeba

każdemu dziecku w życiu potrzeba"

Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu i Niepublicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pocierzynie  w dniu 21 stycznia 2020 roku.

Tego dnia babcie i dziadkowie w licznym gronie (ponad 250 osób) zgromadzili się na spotkanie ze swoimi wnuczkami oraz całą społecznością szkolną. Nie zabrakło gości, przedstawicieli Samorządu Gminy – Pana Ryszarda Błaszczyka  przewodniczącego Rady Gminy, Pani Sekretarz oraz Panów Radnych. Gościliśmy przedstawicieli instytucji, seniorów, Radę Rodziców.

Wszystkich serdecznie powitała Pani Anna Rosińska - dyrektor szkoły i przedszkola. Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaczki pod przewodnictwem swoich pań przedstawiły piękny program artystyczny. O roli dziadków w dzisiejszych czasach opowiedziała Pani Dyrektor, która podziękowała za obecność i pomoc w kształtowaniu młodego pokolenia.

Uroczystość wzbogacona została pieśniami i tańcem w wykonaniu zespołu folklorystycznego Kujawy Bachorne, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Dziękujemy gościom za przyjęcie zaproszenia. Za przygotowanie uroczystości dziękujemy Paniom Przedszkolankom, wychowawczyniom klas I – III, Pani Danucie Pińkowskiej, Pani Marzenie Fabisiak, Rodzicom, obsłudze szkoły, nauczycielom, uczniom i przedszkolakom.

Dzień minął w radosnej atmosferze.

Kochani Dziadkowie żyjcie nam STO LAT!!!

Anna Dzioba